Тема. Кого
можна побачити в мікроскоп?
Мета
заняття
• Довести до розуміння дітей, що
не всі живі істоти можна побачити неозброєним оком.
Завдання
заняття
• Поговорити
про мікроорганізми (мікроби, бактерії та віруси).
• Дати
дітям можливість побачити найпростіших.
Словник
Мікроби,
або бактерії й віруси, — маленькі живі істоти, видимі
тільки за допомогою мікроскопа. Деякі мікроби є причиною хвороб.
Матеріали для уроку
Шкільний мікроскоп (предметні скельця), клей,
ножиці, кольоровий папір, матеріали для колажу, скрепки, букет осіннього листя,
«дерево очікування», мультфільм «Мікроб і мило», презентація «Мікроорганізми»
Хід уроку
I. Організаційний момент
Енергізатор « Привіт, друже!»
Привіт, друже! (тиснуть руку)
Як ти тут? (плескають один одного по плечу)
Де ти був? (смикають за вухо)
Я сумував! (прикладають руку до серця)
Ти прийшов! ( руки в сторони)
Чудово! (
обіймаються)
ІІ. Повторення
правил роботи в групі
- Діти,
давайте пригадаємо правила, якими ми користуємось на наших заняттях. Я буду їх
показувати, а ви називайте їх:
-
працювати дружно
-
правило піднятої руки
-
говорити по черзі
-
поважати один одного
ІІІ. Об’єднання в групи
- Я до школи йшла через парк і
знайшла чарівний кошик, а в ньому зверху
букет осіннього листя, а щож під
ним, а під ним теж листочки, я думаю вони допоможуть об’єднатися в групи.
Виберіть листочки такого кольору, який вам подобається. Об’єднайтеся в групи.
Зверніть увагу, що колір вашого листочка такий самий, як колір наших столів.
Групи, запрошую вас до робочого місця.
ІV. Оголошення мети заняття
- Діти, як ви себе почуваєте?
(Веселі, щасливі, радісно, здорові)
- Чудово, я рада вас бачити
здоровими, веселими і щасливимиі сьогодні ми з вами продовжимо розмову про
здоров’я.
-А про що конкретно піде мова, ви
визначите самі. Я пропоную вам переглянути мулітфільм, перш ніж ви будите
дивиться послухайте завдання: коли я виключу компютер, ви скажите, про що ми
будемо говорити.
Перегляд мультфільму «Мікроб і мило»
- Визначте тему нашої розмови.
- А зараз я пропоную вам уявити
себе режисерами і попрацювати в групі. Кожна група придумає назву до цього
мультфільму, до цієї історії.
- Отже, правильно. Всі ваші назви
мають право на існування. І тема нашого уроку так і звучить : «Мікроби,
бактерії, віруси»
V. Мовація діяльності. Вправа очікування
- Діти, а для чого нам потрібно
знати про мікроби, віруси, бактерії?
- Що ж ви очікуєте від
сьогоднішнього уроку?
- Запишіть свої очікування на
листочках
- Розмістіть їх на дереві
очікування.
Словникова робота
- А як ви розумієте слово
мікроби? віруси? бактерії?
- Тлумачний словник говорить:
Мікроби,
або бактерії й віруси, — маленькі живі істоти, видимі тільки за допомогою мікроскопа. Деякі мікроби є
причиною хвороб.
- Діти, як же
такий маленький організм, який не можна побачити неозброєним оком є причиною
наших хвороб?
- А які вони? (сердиті, злі)
- Всі вони називаються шкідливими
- А як ви думаєте, чи бувають корисні
бактерії?
- А я думаю бувають
- Давайте подивимо, хто із нас
правий
Перегляд відеофіому про корисні бактерії
Енергізатор «Комок неприємностей»
Діти стають в коло, передають
один одному м’яч. В цей же час по колу передають паперовий комк.
Бачите, діти, ось такиймаленький
колмок вніс розлад в нашу дружну гру. Ось так і маленькі організми (мікроби,
бактерії, віруси) збивають з ритму наше життя.
Робота в групах.
1. Створення
коллажу
1 група - де живуть шкідливі
мікроорганізми
2 група – де живуть корисні
мікроорганізми
3 група – зробимо організм
здоровим
2. Розгляньтемалюнки. У цих будиночках живуть
гноми: Веселунчик, Сумненький, Буркунчик, Боюнчик, Дивунчик. В якому будиночку
хто з них живе? Поясніть чому. Подумайте і скажіть, в кого з них краще здоров’я.
3. Аплікація
- Діти, для коллажу ви користувалися малюнками, які запропонувала вам я.
Тепер включіть свою уяву і метедом аплікації зобразіть бактерію такою, якою
уявляєте її ви.
Робота з мікроскопом
- Ось такими бактерії уявляєте ви (вони такі сердиті, довгі, кольрові,
великі)
А якими ж вони є насправді?
Взагалі, діти, мікрооганізми не можна побачити неозброєним оком. Для цього
існує спеціальний прилад – мікроскоп. Він збільшує забраження у 150 разів. І саме в мікроскоп ми можимо
розглянути мікрооргіназми.
Вправа «Скрепка»
Пам’ятка здоров’я «Мікроб, бережись»
Як сумно, що не можна повернути втрачене здоров’я. А щоб такого не сталося
з вами і щоб мікроби та віруси вас не здолали, пропоную вам скласти пам’ятку
здоров’я «Мікроб, бережись»
Підсумок.
Наше заняття добігає кінця. Я хочу вам подякувать за вашу активність,
кмітливість і допитливість. Сподіваюсь, що знання, які ви сьогодні отримали
стануть вам у нагодіі ви завжди будите здоровими.
Мої очікування справдились, а ваші?
Тож я пропоную всім, чиї очікування здійснились, на своїх листочках
розмістити квіточку, нехай наше дерево квітне здоров’ям, як і ви, любі мої.